آموزش سریع کامپیوتر.: www.QLC.ir :. آخرین یوزر و پسورد Nod32 ------------------------- 25 Aprl 2018 5 اردیبهشت 1397 ************** Username:TRIAL-0224607985 Password:cet927ve33 Username:TRIAL-0224608003 Password:4nbmp36suv Username:TRIAL-0224608022 Password:kuxrf5bktc Username:TRIAL-0220640688 Password:vbptvnhuxe Username:TRIAL-0220640686 Password:5bftx4ante Username:TRIAL-0220640679 Password:7vj4343kut tag:http://www.qlc.ir 2018-08-17T15:43:28+01:00 mihanblog.com آهنگ کارتون های قدیمی و خاطره انگیز 2018-07-16T05:32:06+01:00 2018-07-16T05:32:06+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/338 خسروی .:: دانلود آهنگ کارتون های قدیمی و خاطره انگیز ::.::. آهنگ تیتراژ کارتون آلیس در سرزمین عجایب دانلود::. آهنگ تیتراژ کارتون آنشرلی دانلود::. آهنگ تیتراژ کارتون بابا لنگ دراز دانلود::. آهنگ تیتراژ کارتون بچه های مدرسه والت دانلود::. آهنگ تیتراژ کارتون بینوایان دانلود::. آهنگ تیتراژ کارتون بابا لنگ دراز دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی::. آهنگ تیتراژ کارتون دنیس دانلود::. آهنگ تیتراژ کارتون کارگاه گجت دانلود::. آهنگ تیتراژ کارت

.:: دانلود آهنگ کارتون های قدیمی و خاطره انگیز ::.

::. آهنگ تیتراژ کارتون آلیس در سرزمین عجایب دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون آنشرلی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون بابا لنگ دراز دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون بچه های مدرسه والت دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون بینوایان دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون بابا لنگ دراز دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون دنیس دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون کارگاه گجت دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون جزیره ناشناخته دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون مگ مگ و دوستان زبل دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون میتی کومان (کُمان) دانلود + دانلود جمله معروفش

::. آهنگ تیتراژ کارتون اوگی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون پلنگ صورتی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون باخانمان (پرین)  دانلود ورژن اصلی - دانلود ورژن ایرانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون پینگو دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون پینوکیو دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون پروفسور بالتازار دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون رمی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون رابین هود دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون شهر آجیلی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون سندباد دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون تام و جری دانلود تیتراژ قدیمی - دانلود تیتراژ جدید

::. آهنگ تیتراژ کارتون یوگی و دوستان دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون زبل خان دانلود ورژن اصلی - دانلود ورژن فارسی

::. آهنگ تیتراژ کارتون زورو دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون افسانه ۳ برادر دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون بچه های آلپ دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون بامزی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون بلفی و لی لی بیت دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون برتا ماشین همه کاره دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون گربه سگ دانلود ورژن اصلی - دانلود ورژن ایرانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون دوقلوهای افسانه ای دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون دور دنیا در ۸۰ روز دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون فوتبالیست ها دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون قلعه هزار اردک دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون گوریل انگوری دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون حنا دختری در مزرعه دانلود تیتراژ ابتدایی - دانلود تیتراژ پایانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون هاچ زنبور عسل دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون جزیره دایناسورها دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون جیمبو دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون خاله ریزه دانلود ورژن اصلی - دانلود ورژن ایرانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون لوک خوش شانس دانلود ورژن اصلی - دانلود ورژن ایرانی

::. آهنگ تیتراژ کارتون ملوان زبل دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون مارکو پولو دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون پسر شجاع دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون پت پستچی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون رودخانه برفی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون سیمون در سرزمین نقاشی های گچی دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون تن تن دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون زنان کوچک و خرس های پرنده دانلود

::. آهنگ تیتراژ کارتون زورو دانلود

]]>
اینترنت اشیا یا IOT چیست؟ 2018-07-09T05:59:00+01:00 2018-07-09T05:59:00+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/337 خسروی شاید این روزها واژه IOT یا اینترنت اشیا زیاد به گوشتان خورده باشد اما معنا و یا کاربرد آن را ندانید. نظریه اینترنت اشیا، برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون بیان شده اما تنها حدود دوسال است که به طور جدی در دنیای IT بر روی این مبحث کار می شود و نکته جالب اینجاست که بدانید در حال حاضر اکثر کسب و کارها در حال حرکت به سمت استفاده وسیع از این تکنولوژی هستند. برای اینکه اطلاعات بیشتری درمورد IOT بدست بیاورید با ما همراه شوید. Internet of Things به اختصار IOT و یا همان اینترنت اشیا چیز ج کلیدهای ورود به بایوس محبوب ترین برندهای لپ تاپ دنیا کدامند؟ 2018-05-11T01:26:59+01:00 2018-05-11T01:26:59+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/336 خسروی با ورود به بخش بایوس رایانه خود مشکل دارید؟ نگران نباشید در ادامه چگونگی دسترسی به تنظیمات بایوس رایانه همراه شرکت های مشهور تولید کننده رایانه همراه را مشاهده خواهید کرد.توجه داشته باشید که شرکت ها کلیدهای دیگری نیز می توانند در نظر بگیرند؛ و لیست زیر آنچنان هم کامل نیست و برای تکمیلش یقینا بهترین ها خود شما هستید که در بخش نظرات می توانید به ما و دوستانتان کمک کنید. پس اگر کلید دیگری را برای ورود به رایانه خود مورد استفاده قرار می دهید که متفاوت با کلیدهای زیر است با ذکر برند و مدل در بخش نظرا با ورود به بخش بایوس رایانه خود مشکل دارید؟ نگران نباشید در ادامه چگونگی دسترسی به تنظیمات بایوس رایانه همراه شرکت های مشهور تولید کننده رایانه همراه را مشاهده خواهید کرد.

توجه داشته باشید که شرکت ها کلیدهای دیگری نیز می توانند در نظر بگیرند؛ و لیست زیر آنچنان هم کامل نیست و برای تکمیلش یقینا بهترین ها خود شما هستید که در بخش نظرات می توانید به ما و دوستانتان کمک کنید. پس اگر کلید دیگری را برای ورود به رایانه خود مورد استفاده قرار می دهید که متفاوت با کلیدهای زیر است با ذکر برند و مدل در بخش نظرات این مقاله را تکمیل کنید.

سونی

پس از روشن نمودن رایانه کلید F1، F2 و یا F3 را بفشارید.

در مدل هایی که  کلید assisst دارند ابتدا نوت بوک را خاموش کرده و سپس  کلید assisst را بفشارید.

 

]]>
نحوه تنظیم ویژگی Do Not Disturb در آیفون و آیپد 2018-04-22T02:30:00+01:00 2018-04-22T02:30:00+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/335 خسروی اپل در سال ۲۰۱۲ و با انتشار نسخه ۶ سیستم عامل آی او اس (iOS 6) به طور رسمی قابلیت Do Not Disturb را معرفی کرد. این قابلیت منجر می‌شود که کاربر از ایجاد مزاحمت توسط گوشی جلوگیری کنداما حالت Do Not Disturb آیفون به همین سادگی عمل نمی‌کند و شامل تنظیمات و زیرشاخه‌های مختلفی می‌شود:چنانچه گوشی شما در این حالت باشد چه هنگام زنگ و چه هنگام اس ام اس گوشی شما نه زنگ خواهد خورد و نه لرزشی خواهد داشت. فقط هر زمان لاک اسکرین را باز کردید متوجه تماس ها و پیامک ها خواهید شد.برای دسترسی به تنظیمات Do Not Dist اپل در سال ۲۰۱۲ و با انتشار نسخه ۶ سیستم عامل آی او اس (iOS 6) به طور رسمی قابلیت Do Not Disturb را معرفی کرد. این قابلیت منجر می‌شود که کاربر از ایجاد مزاحمت توسط گوشی جلوگیری کند
اما حالت Do Not Disturb آیفون به همین سادگی عمل نمی‌کند و شامل تنظیمات و زیرشاخه‌های مختلفی می‌شود:
چنانچه گوشی شما در این حالت باشد چه هنگام زنگ و چه هنگام اس ام اس گوشی شما نه زنگ خواهد خورد و نه لرزشی خواهد داشت. فقط هر زمان لاک اسکرین را باز کردید متوجه تماس ها و پیامک ها خواهید شد.
برای دسترسی به تنظیمات Do Not Disturb در منوی تنظیمات در دستگاه iOS خود بر روی Do Not Disturb کلیک کنید.
اولین گزینه “Manual” است  که برای خاموش روشن کردن این حالت است. 
گزینه دوم، “Scheduled” است که اجازه می دهد تا شما در یک بازه زمانی به طور خودکار ویژگی Do Not Disturb را فعال کنیدمتاسفانه نمی توان بازه های زمانی متعدد را در طول روز برای آن تعیین کرد.
اگر شما گزینه “Allow Calls From” را انتخاب کنید می توانید تنظیمات مربوط به دریافتی تماس های تلفنی را مدیریت کنید. شما توسط این گزینه میتوانید مشخص کنید که چه کسانی میتوانند در زمانی که Do Not Disturb فعال است با شما ارتباط برقرار کنند. این گزینه می تواند خیلی مفید باشد، شما میتوانید سه حالت را برای آن انتخاب کنید که شامل: همه، هیچکس و یا افراد مورد علاقه می شود. گذینه Favorites فقط به افرادی که در لیستی با همین نام در مخاطبین شما هستند اجازه تماس با شما را می دهد
Everyone: این یعنی هر کسی که شما شماره وی را دارید و در کانتکت ها ذخیره کرده اید و هر کسی که شما از وی اطلاعی ندارید می تواند با شما تماس بگیرد.

No One: در این نوع از تنظیمات، هیچ کسی نمی تواند با شما تماس بگیرد. دستگاه در چنین حالتی با ارسال پیام صوتی    “دستگاه مورد نظر خاموش است” یا “برقراری تماس با مشترک مورد نظر امکان پذیر نیست” فرد را از تماس مجدد باز می دارد.

Favorites:  اپلیکیشن فون در آیفون شما امکان تنظیم برخی کاربران به عنوان علاقمندی ها را به شما داده است. اگر این بخش را تنظیم کرده باشید، در این حالت تنها این افراد می توانند با شما تماس بگیرند.

All Contacts:  در این حالت نیز تنها تمام مخاطبین شما ولا غیر، می توانند با شما تماس بگیرند. این حالت با حالت اولیه یک تفاوت دارد. در حالت اولیه هر کسی که حتی شما شماره وی را در مخاطبین نداشته باشید می تواند با شما تماس بگیرد.
گزینه نهایی تنظیمات هم Silence است این گذینه به طور پیش فرض درحالت only if your device is locked قرار دارد و در این حالت ویژگی Do Not Disturb فقط در زمانی که گوشی شما قفل است کار می کند و زمانی که قفل گوشی خود را برای چک کردن باز می کنید تا زمانی که دوباره قفل شود دیگر بی صدا نیست. در این حالت اگر شما به آرامی تلفن خود را در طول یک جلسه، بردارید و چک کنید و همزمان کسی با شما تماس گیرد شما شدیدا خجالت زده می شوید پس بهتر است اگر در چنین موقعیت هایی قرار دارید گزینه همیشه را انتخاب کنید.

منبع: howtogeek


]]>
چگونه یک کامپیوتر را Deauthorize کنیم؟ 2018-03-16T06:23:40+01:00 2018-03-16T06:23:40+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/334 خسروی زمانی که یک محتوای دیجیتال از آیتونز استور، اپ استور و یا آیبوک استور تهیه می‌کنید، برای دسترسی به این محتوا از کامپیوتر، باید دستگاه شما Authorize شده باشد. با ثبت کردن کامپیوتر در اپل آیدی خود فرآیند Authorize صورت می‌گیرد.Authorize کامپیوتر محدودیت دارد و شما نهایتا می‌توانید به ۵ کامپیوتر به صورت همزمان دسترسی بدهید. بیش از ۵ کامپیوتر اکانت شما اجازه ثبت نمی‌دهد و احتمالا پس از مدتی استفاده از یک اپل آیدی، به مشکل می‌خورید.پس هر زمانی که دیگر قصد استفاده از کامپیوتری را برای دستگاه iOS خود ن زمانی که یک محتوای دیجیتال از آیتونز استور، اپ استور و یا آیبوک استور تهیه می‌کنید، برای دسترسی به این محتوا از کامپیوتر، باید دستگاه شما Authorize شده باشد. با ثبت کردن کامپیوتر در اپل آیدی خود فرآیند Authorize صورت می‌گیرد.

Authorize کامپیوتر محدودیت دارد و شما نهایتا می‌توانید به ۵ کامپیوتر به صورت همزمان دسترسی بدهید. بیش از ۵ کامپیوتر اکانت شما اجازه ثبت نمی‌دهد و احتمالا پس از مدتی استفاده از یک اپل آیدی، به مشکل می‌خورید.

پس هر زمانی که دیگر قصد استفاده از کامپیوتری را برای دستگاه iOS خود نداشتید، مجوز دسترسی را لغو (Deauthorize) کنید که در آینده به محدودیت نخورید. در این آموزش نحوه مشاهده تعداد کامپیوترهای Authorize شده، Deauthorize یک کامپیوتر و Deauthorize تمامی کامپیوترهای مرتبط با اکانت به صورت قدم به قدم توضیح داده شده است.

]]>
عدم چاپ تمام صفحه در word 2018-02-22T20:29:00+01:00 2018-02-22T20:29:00+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/333 خسروی بعضا پیش می آید که با اینکه تمام تنظیمات را درست انجام داده اید بازهم قسمت پایینی حاشیه یا چاپ نمی شود و یا بالاتر چاپ می شود.!! حالت پیشفرض اندازه صفحات در ورد حالت Letter است و در برخی موارد حاشیه را کامل چاپ نمی کند مانند برای رفع این مشکل طبق مراحل زیر و عکس قرار داده شده عمل نمائید. 1- روی گزینه File کلیک نمائید . 2- گزینه Option را انتخاب کنید. 3- در پنجره Word Option به تب Advanced بروید . 4- به قسمت Print بروید و تیک گزینه Scale content for A4 را بردارید. بازیابی Restrictions Passcode آیفون و آیپد بدون از دست دادن اطلاعات دیوایس 2017-08-23T02:41:05+01:00 2017-08-23T02:41:05+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/332 خسروی  اگر به هر دلیلی Restrictions Passcode آیفون یا آیپد خود را فراموش کرده‌اید و دیگر امکان استفاده از دیوایس را ندارید، اپراتک بهترین راه ممکن را به شما آموزش می‌دهد، در ادامه با ما همراه باشید.  بازیابی Passcode آیفون و آیپد بدون از دست دادن اطلاعات دیوایس

اگر به هر دلیلی Restrictions Passcode آیفون یا آیپد خود را فراموش کرده‌اید و دیگر امکان استفاده از دیوایس را ندارید، اپراتک بهترین راه ممکن را به شما آموزش می‌دهد، در ادامه با ما همراه باشید.

]]>
پردازنده های جدید اینتل 2017-06-01T17:18:00+01:00 2017-06-01T17:18:00+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/331 خسروی ✔️اینتل در نمایشگاه کامپیوتکس 2017 تایوان از پردازنده‌های سری Core X با رونمایی از پردازنده 18 هسته‌ای i9-7980XE پرده برداشت ▪️خبرآنلاین، سال گذشته در همین نمایشگاه سی پی یوهای 10 هسته‌ای را با قیمت نه چندان ارزان 1700 دلاری معرفی کرد اما امسال با معرفی سری ایکس، پردازنده 1999 دلاری i9-7980XE را به رخ رقبا به‌خصوص سی پی یوی ای‌ام دی موسوم به Threadripper با 16 هسته کشید. ▪️این پردازنده می‌تواند به‌راحتی عطش کاربران عاشق 4K را پاسخ دهد و برای اولین بار قدرت محاسباتی ترافلاپ را برای این کاربران افزایش قوه تخیل با این 10 راهکار 2017-05-29T15:28:55+01:00 2017-05-29T15:28:55+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/330 خسروی برای فعال سازی قوه خلاقیت باید محرکی وجود داشته باشد و چه محرکی بهتر از گوش دادن به موزیک مورد علاقه تان؟ برای بسیاری از مردم گوش دادن به موزیکی که دوست دارند به آنها کمک می کند تمرکز خود را به دست آورند. خوردن میوه بعد از غذا ممنوع! 2017-05-29T15:26:26+01:00 2017-05-29T15:26:26+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/329 خسروی اگر شما هم وقت و بی وقت سراغ ظرف میوه می روید وفکر می کنید این کار سلامت تان را تهدید نمی کند سخت در اشتباه اید.بعد از غذا دور میوه را خط بكشاگر میوه پس از غذا خورده شود، با غذا مخلوط شده و زمان توقف آن در معده طولانی می‌شود. در نتیجه میوه فاسد می‌شود و باعث فساد غذا نیز می‌شود. به این معنی كه مصرف میوه با غذا باعث ایجاد اختلال درهضم و تولید اخلاط فاسد می‏شود.در حقیقت میوه‌های تازه بهتر است با فاصله زمانی مناسب قبل از غذا مصرف شوند؛ به جز میوه‌های ایجادكننده قبض در شكم مانند به، انار و سیب

اگر شما هم وقت و بی وقت سراغ ظرف میوه می روید وفکر می کنید این کار سلامت تان را تهدید نمی کند سخت در اشتباه اید.

بعد از غذا دور میوه را خط بكش

اگر میوه پس از غذا خورده شود، با غذا مخلوط شده و زمان توقف آن در معده طولانی می‌شود. در نتیجه میوه فاسد می‌شود و باعث فساد غذا نیز می‌شود. به این معنی كه مصرف میوه با غذا باعث ایجاد اختلال درهضم و تولید اخلاط فاسد می‏شود.

در حقیقت میوه‌های تازه بهتر است با فاصله زمانی مناسب قبل از غذا مصرف شوند؛ به جز میوه‌های ایجادكننده قبض در شكم مانند به، انار و سیب.

این میوه‌ها اگر قبل از غذا مصرف شوند ایجاد یبوست در فرد می‌كنند، بنابراین بهتر است بعد از غذا مصرف شوند. روش مطلوب آن است كه فرد پس از مصرف میوه كمی راه برود و سپس غذا بخورد.

]]>
چگونه می توانید آنتن دهی موبایل خود را افزایش دهید؟ 2017-01-26T05:47:18+01:00 2017-01-26T05:47:18+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/328 خسروی امروزه بسیاری از افراد، بیشتر کار های خود را از طریق تماس های تلفنی انجام می دهند. اگرچه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از نگرانی ها در مورد آنتن دهی موبایل برطرف شده است، اما هنوز هم کم نیستند کسانی که به دلیل محاصره توسط آسمان خراش ها یا صرف مدت طولانی در جاده یا … از نبود کیفیت خوب تماس یا پیامک رنج می برند. در این مقاله ترفند هایی بسیار کاربردی برای افزایش برد آنتن دهی گوشی خود در اختیارتان خواهیم گذاشت. پس در ادامه با “هاو کن یو” همراه باشید.آنتن واقعی:این عبارت شاید نام آشنایی برای بیشتر

امروزه بسیاری از افراد، بیشتر کار های خود را از طریق تماس های تلفنی انجام می دهند. اگرچه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از نگرانی ها در مورد آنتن دهی موبایل برطرف شده است، اما هنوز هم کم نیستند کسانی که به دلیل محاصره توسط آسمان خراش ها یا صرف مدت طولانی در جاده یا … از نبود کیفیت خوب تماس یا پیامک رنج می برند. در این مقاله ترفند هایی بسیار کاربردی برای افزایش برد آنتن دهی گوشی خود در اختیارتان خواهیم گذاشت. پس در ادامه با “هاو کن یو” همراه باشید.

آنتن واقعی:

این عبارت شاید نام آشنایی برای بیشتر افراد نباشد. حتما تا به حال دیده اید که خط های آنتن گوشی شما یکی یا دوتاست در حالی که آنتن موبایل دوستانتان کاملاً پر است!!
جواب این است که خط های معروف آنتن دهی موبایل از استاندارد خاصی تبعیت نمیکنند. اگر می خواهید از انتن واقعی خود در هر شرایطی اگاه شوید دستور زیر را دنبال کنید.
این عدد که در آیفون به جای دایره های آنتن نمایان می شود و در آندروید در زیر شاخه ی signal strength قرار دارد از طریق زیر قابل دسترسی است.
در آیفون: عدد روبه رو را شماره گیری کرده و کلید تماس را فشار دهید. *#۱۲۳۴۵#۳۰۰۱*
در آندروید: به قسمت تنظیمات و سپس about phone را انتخاب و از پنجره ی باز شده بر روی statuss کلیک کنید.

]]>
تاریخچه پردازنده های cor i اینتل 2017-01-26T04:22:32+01:00 2017-01-26T04:22:32+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/327 خسروی اینتل از زمان معرفی پردازنده‌های خانواده‌ی Core i تا کنون با بهبود فرآیند ساخت و معرفی معماری‌های جدید، ۶ نسل از این پردازنده‌ها را معرفی کرده است که عبارتند از:نسل اول: معماری نِهِیلِم (Nehalem)، فرآیند ساخت ۴۵ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۰۸نسل دوم: معماری سندی بریج (Sandy Bridge)، فرآیند ساخت ۳۲ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۱نسل سوم: معماری آیوی بریج (Ivy Bridge)، فرآیند ساخت ۲۲ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۲نسل چهارم: معماری هسول (Haswell)، فرآیند ساخت ۲۲ نانومتری، معرفی در سال ۲ اینتل از زمان معرفی پردازنده‌های خانواده‌ی Core i تا کنون با بهبود فرآیند ساخت و معرفی معماری‌های جدید، ۶ نسل از این پردازنده‌ها را معرفی کرده است که عبارتند از:

 • نسل اول: معماری نِهِیلِم (Nehalem)، فرآیند ساخت ۴۵ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۰۸
 • نسل دوم: معماری سندی بریج (Sandy Bridge)، فرآیند ساخت ۳۲ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۱
 • نسل سوم: معماری آیوی بریج (Ivy Bridge)، فرآیند ساخت ۲۲ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۲
 • نسل چهارم: معماری هسول (Haswell)، فرآیند ساخت ۲۲ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۳
 • نسل پنجم: معماری برادول (Broadwell)، فرآیند ساخت ۱۴ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۴
 • نسل ششم: معماری اسکای‌لیک (Skylake)، فرآیند ساخت ۱۴ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۵
 • نسل‌های احتمالی آینده نیز از این قرارند:
 • نسل هفتم: معماری کَبی لیک (Kaby Lake)، فرآیند ساخت ۱۴ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۶
 • نسل هشتم: معماری کنون‌لیک (Cannonlake)، فرآیند ساخت ۱۰ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۷
 • نسل نهم: معماری آیس لیک (Ice Lake)، فرآیند ساخت ۱۰ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۸
 • نسل دهم: معماری تایگر لیک (Tiger Lake)، فرآیند ساخت ۱۰ نانومتری، معرفی در سال ۲۰۱۹


]]>
آموزش بورس به زبان ساده (قسمت اول) 2017-01-01T10:04:47+01:00 2017-01-01T10:04:47+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/325 خسروی بورس یاد بگیرید!اشاره: خیلی از ما، حتی اگر حتی یک سهم هم در بورس نداشته باشیم، با نام «بورس»  آشنا هستیم یا شاید هم از جلوی تالار اصلی بورس در خیابان حافظ رد شده باشیم. اما به طور قطع خیلی از ما این بازار را نمی شناسیم و اگر روزی پول مازادی را به دست آوردیم،حاضر نیستیم آن را به بورس بیاوریم؛ طبیعی است چون شناختی از این بازار نداریم! عصر ایران با همکاری پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس 24 در سلسه مطالب آموزشی که روزهای فرد هفته منتشر می شود، شما را با اصول سرمایه گذاری در بورس بورس یاد بگیرید!
اشاره: خیلی از ما، حتی اگر حتی یک سهم هم در بورس نداشته باشیم، با نام «بورس»  آشنا هستیم یا شاید هم از جلوی تالار اصلی بورس در خیابان حافظ رد شده باشیم. اما به طور قطع خیلی از ما این بازار را نمی شناسیم و اگر روزی پول مازادی را به دست آوردیم،حاضر نیستیم آن را به بورس بیاوریم؛ طبیعی است چون شناختی از این بازار نداریم! 

عصر ایران با همکاری پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس 24 در سلسه مطالب آموزشی که روزهای فرد هفته منتشر می شود، شما را با اصول سرمایه گذاری در بورس آشنا می کند.
بعد از آن، در صفحه ای مشترک اطلاعات و تحلیل های لازم بورسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. 

نخستین مطالب از سری مطالب آموزشی بورس در ادامه از نظرتان می گذرد. ]]>
نگرشی بر اكثر ایسم ها بصورت مختصر و زیبا 2016-11-27T08:26:27+01:00 2016-11-27T08:26:27+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/322 خسروی 1. امپریالیسم: (1)امپریالیسم از كلمه قدیم تر (امپراطوری) گرفته شده است. و این اصطلاح عنوان برای قدرت یا دولتی بوده كه خارج از محدوده و كشور خود به زور به تصرف سرزمین ها و ممالك دیگر اقدام می كرده، و آنجا را جهت بهره برداری، تحت سلطه خود قرار می داده است. و معنای امپریالیسم با كلمه استعمار پیوندی نزدیك دارند. و امپریالیسم به امپریالیسم نظامی، اقتصادی و فرهنگی تقسیم می شود.2. میلیتاریسم: (2)به معنای ارتش سالاری می باشد. به چهار حالت در سازمان ارتش مانند جنگجویی، سروری ارتش بر د
1. امپریالیسم: (1)
امپریالیسم از كلمه قدیم تر (امپراطوری) گرفته شده است. و این اصطلاح عنوان برای قدرت یا دولتی بوده كه خارج از محدوده و كشور خود به زور به تصرف سرزمین ها و ممالك دیگر اقدام می كرده، و آنجا را جهت بهره برداری، تحت سلطه خود قرار می داده است. و معنای امپریالیسم با كلمه استعمار پیوندی نزدیك دارند. و امپریالیسم به امپریالیسم نظامی، اقتصادی و فرهنگی تقسیم می شود.

2. میلیتاریسم: (2)
به معنای ارتش سالاری می باشد. به چهار حالت در سازمان ارتش مانند جنگجویی، سروری ارتش بر دستگاه دولت، بزرگداشت سپاهگیری و بسیج كشور برای هدف های نظامی را ارتش سالاری گویند. وقتی این چهار حالت كاملاً فراهم شد ارتش سالاری كامل گویند. و میلیتاریسم زمینه را برای دژسالاری، نازیسم، فاشیسم و فالانژیسم فراهم می كند.

3.دزسالاری:
نام و اصطلاحی برای حكومت هایی است كه با روش استبدادی و ترور بر سر كار می آیند.
]]>
آموزش نصب ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ های سری ASUS K556 2016-07-11T12:58:04+01:00 2016-07-11T12:58:04+01:00 tag:http://www.qlc.ir/post/321 خسروی لپ تاپ های ASUS برای همگان شناخته شده است، ولی گویا شرکت های معتبری چون ASUS – Lenovo – HP مشکلاتی که در دستگاهایشان دیده می شود را قبل از ارائه به بازار حل نمی کنند. مشکل عدم شارژ شدن کامل باتری در لپ تاپ های Lenovo که با آپ دیت کردن بایوس قابل برطرف شدن است یکی از این موارد است.اما به تازگی در لپ تاپ های شرکت ASUS هم مواردی از این دست دیده شده است. بعنوان مثال در مدل های K556 UF از هر ۱۰۰ دستگاه فقط یکی را می توان به راحتی ویندوز ۱۰ نصب کرد، در ادامه با نشان دادن راهکاری روش نصب را برای شما تو
لپ تاپ های ASUS برای همگان شناخته شده است، ولی گویا شرکت های معتبری چون ASUS – Lenovo – HP مشکلاتی که در دستگاهایشان دیده می شود را قبل از ارائه به بازار حل نمی کنند. مشکل عدم شارژ شدن کامل باتری در لپ تاپ های Lenovo که با آپ دیت کردن بایوس قابل برطرف شدن است یکی از این موارد است.

اما به تازگی در لپ تاپ های شرکت ASUS هم مواردی از این دست دیده شده است. بعنوان مثال در مدل های K556 UF از هر ۱۰۰ دستگاه فقط یکی را می توان به راحتی ویندوز ۱۰ نصب کرد، در ادامه با نشان دادن راهکاری روش نصب را برای شما توضیح می دهم، با دیجیت همراه باشید.

۴۵

برای رفع مشکل نصب ویندوز بر روی دستگاه های K556UF ، میتوانید از راه حل زیر استفاده فرمائید.

ابتدا دی وی دی ویندوز را در دستگاه قرار دهید و مراحل نصب را شروع کنید. تا به مرحله پارتیشن بندی برسید، مطابق شکل های زیر:

۱

۲

۳

۴

در این  مرحله ابتدا اگر از قبل پارتیشن هایی را تعیین کرده اید، همگی را پاک (DELETE) کنید

حالا کلیدهای ترکیبی SHIFT + F10 را بر روی صفحه کلید بصورت همزمان فشار دهید، تا به صفحه COMMAND PROMPT وارد شوید. مطابق شکل ذیل

۵

حالا به ترتیب دستورات زیر را تایپ کنید، یادآور می شود در تایپ کردن دستورات دقت کنید، تا فرامین درست اجرا شوند.

۱-DISKPART

۶

۲- LIST DISK

۷

۳- SELECT DISK 0

۸

۴- CLEAN

۹

۵- EXIT

سپس دستور CLEAN را واردی نمایید

و در آخر هم با زدن دو بار دستور EXIT به صفحه پارتیشن بندی برگردید، پارتیشن بندی کنید، و بصورت کاملا عادی ویندوز خود را نصب فرمائید.

موفق باشید .

 

]]>